Velikonoce se blíží!

kokosova-mouka-690x90-original-1494259174.jpg

Svátky jara, plodnosti a hojnostise pomalu, ale jistě blíží. Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Věřící si připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pohané zase vítali příchod jara a nových začátků. Typickými symboly jsou všechna mláďata – tedy konkrétně kuře a zajíc. Dívky zdobí vajíčka, které za „vyšlehání“ pomlázkou dávají chlapcům. Ty si právě již zmíněnou pomlázku musí sami uplést, nejlépe z čerstvých prutů vrby. Tyto tradice se bohužel dodržují čím dál tím méně. Ale i přesto není špatné si toto významné období připomenout a vdechnout do našeho domu trošku sváteční atmosféry.

Beránku náš
V dřívějších dobách nesměl chybět na stole pečený beránek z těsta či jídáš, tedy také jeden z druhů pečiva. Tak to vyzkoušejte také! Jako dekoraci zvolte sošku slepice či kuřete, které pořídíte v supermarketu či obchodu s dekoracemi. Přidejte zelenou trávu a vyzdobte touto svěží barvou celý byt. Můžete ověsit dekoracemi i vyhřátou zimní zahradu, která díky tomu dostane šmrnc.


</div>

<p>Je pravdou, že dnešní generace dává přednost penězům nebo čokoládě před klasickou kraslicí, ale snaha se cení. Vejce můžete obarvit jen pro potěšení a vyzdobit s nimi pokoj, či vytvořit z nich věnec, který se dá snadno připevnit na dveře.</p>

            <div class=
Velikonoce se blíží!
Ohodnoťte příspěvek